Εργαστήρια Τεχνολογίας από το Ίδρυμα Ευγενίδου

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το Ίδρυμα Ευγενίδου συνεχίζει τις online Σχολικές δράσεις του. Μπορείτε να πάρετε μέρος στα online εργαστήρια του UΤech Lab που συνεχίζονται για τους μήνες Απρίλιο και Μάιο και προσφέρονται δωρεάν για μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου. Οι μαθητές συμμετέχουν στα εργαστήρια εξ αποστάσεως, και από το σπίτι τους, με την χρήση ειδικής διαδικτυακής πλατφόρμας.

Η διάρκεια κάθε εργαστηρίου είναι μιάμιση ώρα.

Τα εργαστήρια πραγματοποιούνται κάθε Τρίτη και Πέμπτη, με ώρα έναρξης 9:30, 11:30 και 2:30 και κάθε Τετάρτη και Παρασκευή, με ώρα έναρξης 11:30 και 2:30.

Μοναδική προϋπόθεση για την συμμετοχή είναι η χρήση υπολογιστή και ικανοποιητική σύνδεση στο internet.

Μπορείτε να ενημερωθείτε αναλυτικά για τα προσφερόμενα εργαστήρια τόσο από το επισυναπτόμενο pdf αρχείο (υπάρχουν όλα τα σχετικά links), όσο και από την ιστοσελίδα του Ιδρύματος Ευγενίδου για το σύνολο των online δράσεων.

Online δράσεις – ΙΔΡΥΜΑ ΕΥΓΕΝΙΔΟΥ (eef.edu.gr)

Για κρατήσεις καλέστε στα τηλέφωνα 210 9469 620, 662, 663, 683 (Δευτέρα έως Παρασκευή 9:30-16:30).

Ίδρυμα Ευγενίδου

Σχολικά προγράμματα UTech Lab 2020-21