ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Αγαπητοί γονείς, αγαπημένα μας παιδιά

Την Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου θα πραγματοποιηθεί ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς στις 9.30 π.μ. στο νέο κτίριο.

Οι μαθητές/τριες καλούνται να προσέλθουν στις 9 για να γίνει ο έλεγχος των βεβαιώσεων και η κατανομή τους σε τμήματα.

Μετά τον αγιασμό θα πάρουν τα βιβλία τους και θα αποχωρήσουν.

Οι μαθητές/τριες κατά την προσέλευσή τους στον χώρο του σχολείου θα πρέπει εκτός από την μάσκα τους να επιδεικνύουν:

1. το ιστορικό νόσησης, αν έχουν νοσήσει από τον ιό COVID-19 εντός του τελευταίου εξαμήνου.
  2. το πιστοποιητικό εμβολιασμού, αν έχουν εμβολιαστεί.
  3. τη βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος self-test, αν δεν ανήκουν σε μια από τις παραπάνω ομάδες, το οποίο να έχει διενεργηθεί τις τελευταίες 24 ώρες.

Ο αυτοδιαγνωστικός έλεγχος self-test από τις επόμενες ημέρες, θα γίνεται δύο φορές την εβδομάδα και θα επιδεικνύεται κάθε Τρίτη και Παρασκευή.

Μέχρι τις 17 Σεπτεμβρίου θα μπορείτε να προμηθευτείτε από τα φαρμακεία 6 self-test για τις επόμενες τρεις εβδομάδες.

Η σχολική κοινότητα του Γυμνασίου Νεάπολης σας εύχεται καλή και δημιουργική χρονιά!